Karviná Cup 2007 a 14. místo starších žáků.
Přidal/a Zaos, Srpen 29 2007 07:28:53
Po několikaleté pauze se starší žáci zúčastnili Karviná cupu. Odjížděli jsme se smíšenými pocity, protože družstvo herní přípravu neabsolvovalo v optimálním složení. Ve středu odpoledne jsme nabrali kurz směr Karviná. Po příjezdu a zaregistrování jsme se vydali do našeho dočasného domova, ubytovny Kosmos. Někde ještě ani nebylo vybaleno a už zuřila polštářová válka, jinde se pro změnu už hráli karty.
Podrobné novinky
První hrací den jsme strávili ve společnosti olomouckých rozhodčích v havířovské městské hale. Oba zápasy , které jsme ten odehráli jsme prohráli první zápas nás čekal celek z jihu Čech HBC Strakonice 1921 o němž reprezentační trenérka paní Hajžmanová prohlásila při registraci, že je to nejlepší celek v této kategorii v republice, což se následně ukázalo v přímé konfrontaci s celkem Karviné, který převálcovali rozdílem třídy. My jsme s jihočechy prohráli 14:8 (7:3) , když branky vstřelili Tomáš Hruška 5, Filip Soušek 2 a Jarda Spáčil 1. Druhý zápas s kluky z DAC Dunajská Streda byl velkým zklamáním. Po katastrofálním výkonu jsme podlehli 4:15 ( 4:8). Branky vstřelili Tomáš Hruška 2, Filip Soušek a Pepa Mrtvý.

Druhý den, když byl naším soupeřem nejslabší celek skupiny MŠK Hlohovec, kvalitativně na stejné úrovni celek HC Elektrenai A z Litvy a favorizovaný HBC Karviná A, dostali kluci nůž na krk a museli si večerní diskotéku vybojovat na hřišti. Podmínka se jevila relativně jednoduše čtyři body ze šesti. Když jsme se potom dívali na hřiště najednou bylo jedno jestli hrajeme z Hlohovcem nebo s Karvinou. Tyto zápasy jsme odehráli na venkovním hřišti u karvinského gymnázia. Podle rozdílného výkonu oproti předchozímu dni, který jsme hráli v hale se asi na našem výkonu projevila zlepšená prostorová orientace na venkovním hřišti.

Začali jsme hrát proti MŠK Hlohovec a přesvědčivě jsme vyhráli 19:4(10:3).Naše branky vstřelili : Filip Soušek 7, Tomáš Hruška 6, Pepa Mrtvý 3, Jarda Spáčil, Bob Beneš a Kuba Mlčák po 1. Následujícím soupeřem byl litevský Elektrenai. Velmi vyrovnaný zápas v němž šlo klukům o všechno. Po prvním poločase jsme prohrávali, ale nakonec se zápas především díky několika parádním zákrokům Míši Zaorala podařilo otočit a diskotéka byla vybojována.
Konečný učet utkání Přerov – HC Elekrenai A 10:8(3:4) o branky se podělili Peťa Víšek a Filip Soušek po 3, Tom Hruška 2, Michal Zaoral a Pepa Mrtvý po 1. V pravé poledne jsme se utkali s HCB Karviná A. Utkání o němž jsme si my trenéři nedělali iluze a počítali, že budeme předkrmem k obědu. Nakonec nás kluci přesvědčili, že si začínají v některých chvílích začínají uvědomovat, že hrát se dá s Dřevohosticemi i s Karvinou, protože jsou to kluci jako oni. Jediné co to chce, je nemít respekt ze jména klubu. Nakonec z toho byl nejlepší výsledek, který kdo s Karvinou uhrál, samozřejmě mimo Strakonic, které ji porazili. Přerov – Karviná 10:20( 4:11). Branky vstřelili : Tomáš Hruška 5, Peťa Víšek 2, Jarda Spáčil a Bob Beneš po 1. Poslední desátý gól dal ze sedmičky nejmenší hráč družstva Dominik “ Domino ” Grečmal , pro něhož to navíc byla první branka ve starších žácích a hned do sítě Karviné. Při návratu jsem potkal u karvinské městské haly trenérku dorostenek ze slovenské Senice. Odkud jinud,že ? A upekli jsme pro děvčata překvapení a odpoledne jsme všichni vyrazili do haly karvinské Kovony. Bylo velkým překvapením, když se družstvo objevilo na balkonu haly a ještě větší, když se někteří privilegování objevili až u střídačky. Až z toho vznikla úsměvná příhoda, když si trenér Zory Olomouc myslel, že patřím do jejich realizačních týmu. Utkání mělo bohužel pro naše slovenské kamarádky smutný konec, když se nedokázaly vyrovnat s velmi tendenčním výkonem rozhodčích a to jejich práci hodnotím jako nezaujatý.

S mladými rozhodčími, kteří pískají díky své nezkušenosti špatně jsem se setkal mnohokrát, ale aby se chovali tak arogantně jak tato dvojice, když se jich trenérka po zápase na něco zeptala to jsem ještě nezažil. Večer měli kluci povolenou těžce vybojovanou diskotéku, na kterou se někteří hodně těšili. Sobota byla už jen bojem o konečné umístění. Díky 4.místu ve skupině jsme si zahráli o 13.-16.místo . V prvním vyřazovacím zápase jsme po výborném výkonu porazili MHC Edymax Bardejov. Pro zápasy o umístění jsme do trenérského triumvirátu ( Pospíšil, Zaoral st. , Nuc) kooptovali rozhodčí z Bystřice pod Hostýnem Katku Zbrankovou. Po výborném výkonu proti týmu z východu Slovenska stálo po závěrečném hvizdu na ukazateli 11:10( 5:5) Branky: Filip Soušek 5, Pepa Mrtvý 4, Peťa Víšek a Tomáš Hruška po 1. V zápase o 13.místo jsme dokázali nemožné, ztratili jsme výborně rozehraný zápas, když jsme vedli již o 5 branek . Zkušenější část družstva přestala hrát a nechala to na mladých a ti to nezvládli .
Přerov – SHC Maloměřice 13:16 ( 10:8) o branky se podělili Filip Soušek 4, Pepa Mrtvý a Peťa Víšek po 3, Tomáš Hruška 2, Bob Beneš 1. Nakonec z toho tedy bylo 14.místo ze 24 účastníků. Turnaj jsme odehráli v této sestavě Michal Zaoral, Petr Víšek, Filip Soušek, Tomáš Hruška, Pepa Mrtvý, Jarda Spáčil, Bob Beneš, Dominik Grečmal, Kuba Mlčák, Vašek Slivka a Adam Mikulík.

Nejlepšími hráči byli Michal Zaoral,Pepa Mrtvý a Jarda Spáčil,kteří si udrželi dobrou výkonnost po celý turnaj. Celkově predvedená hra je dobrým příslibem pro nadcházející sezónu, která bude doufám úspěšnější než ta loňská.

Autor: Pospa